שינויים בהרגלי הצריכה

מרבית האנשים, באופן כמעט אוטומטי, רוכשים רכב חדש דרך יבואנים רשמיים. הם מגיעים לתצוגה, בוחנים את ההיצע הקיים בה, לוקחים את הרכב לנסיעת מבחן ומבצעים רכישה. אך עבור נתח לא מבוטל מלקוחות רכבי היוקרה, שגילו את אפיקי יבוא אישי רכב ויבוא מקביל, הגשמת הפנטזיה הפכה מרגשת ואטרקטיבית יותר. האנשים הללו בדרך כלל לא מתרגשים מההיצע הקיים, ושואפים לנהוג ברכב אקסקלוסיבי, שמתאים לאופי ולסגנון האישי שלהם ועונה על כל הדרישות והציפיות האישיות שלהם. אלו הם חובבי ההגה והרכבים, שנכנס בהם חיידק רכבי היוקרה והיבוא האישי, כעת יכולים להרשות לעצמם לייבא בקלות רכב מאירופה או מארה"ב וקנדה, ללא ביורוקרטיה מצידם, ובקלות המאופיינת בהליך שקוף ומהנה.

היום זה הרבה יותר קל

השר ישראל כץ, שכיהן בעבר כשר התחבורה, זיהה את הקושי של הצרכנים לייבא רכב ביבוא אישי. מאחר והתהליך ארוך וגורם לחששות רבים ועלות יבוא אישי רכב יוקרה או אחר עלולה גם היא להרתיע רבים, בחר כץ להשקיע את מאמציו בהעברת חוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב.

החוק, שנכנס לתוקף בשנת 2016, נועד להסדיר את כל הפעילות שבענף הרכב, ומטרתו לפתוח את השוק לתחרות בעיקר בתחום היבוא האישי והיבוא המקביל של רכבי היוקרה, להסיר חסמי יבוא ולהסדיר את העיסוקים והשירותים בענף, הכוללים בין היתר גם יבוא וסחר ברכבים.

עלות יבוא רכב אישי - מה היא כוללת?

אם בחרתם לייבא רכב ביבוא אישי, פרט למחיר הרכב נטו בחו"ל, חשוב לקחת בחשבון עלויות נוספות:

  • הובלה יבשתית וימית וביטוח, שתלויים בגודל הרכב ובמרחק היבשתי. העלות יכולה לנוע סביב 3,000 יורו.
  • תשלום מכס ומיסים, שנע בין 40% לרכבים ירוקים ועד 150% לרכבים מזהמים ויקרים במיוחד, ונגזרים מעלות הרכב ללא מע"מ ומהוצאות ההובלה והביטוח.
  • כשמייבאים רכב שעלותו מעל 300,000 ש"ח, יש לשלם מס על יבוא רכב, המוגדר כמס יוקרה שעומד על 20% משווי הרכב.
  • הוצאות נוספות נדרשות לצורך הנפקת רישיון יבוא, הוצאות נמל, עמילות מכס, בדיקת מכס ורישיון רכב זמני. אלו עשויים לעלות כ- 5,000 ש"ח.
  • טיפול ורישום הרכב במשרד התחבורה, הדפסת לוחיות רישוי ותקינה עומד על כ- 3,000 ש"ח.

 האם כדאי לעשות זאת לבד או להיעזר בחברה שמתמחה ביבוא?

העלות יכולה להיות זולה אף יותר כשנעזרים בחברה שמתמחה בזה, בזכות הקשרים הענפים של גוף המתמחה ביבוא אישי רכב, עלויות ההובלה, לוגיסטיקה ורכישת הרכב באמצעות קשרים בארץ המקור עשויות להיות נמוכות משמעותית מ"לקוח מזדמן" הבוחר לייבא רכב ביבוא אישי בעצמו . כמו כן, תהליך היבוא יכול להיות מתיש, כיוון שהוא דורש הנפקת אישורים ומסמכים רבים, וטופסולוגיה אף פעם לא הייתה הצד החזק של מדינת ישראל.

יבוא רכב מגרמניה או יבוא רכב מארה"ב וקנדה יכול להכיל מוקשים רבים, ואם תבחרו לעשות זאת לבד, מרבית הסיכויים שבשלב כזה או אחר "תדרכו"  על אחד וחבל. כדאי לעבור את התהליך באופן מסודר עם חברה אחראית ומנוסה, שמכירה את כל החוקים, התקנות וההיבטים המשפטיים, ויכולה להבטיח לכם שתקבלו את הטבות המס שמגיעות לכם, את ביצוע כל הבדיקות הקפדניות שנדרשות, וכמובן, שתקבלו בדיוק את מה שהזמנתם בדרך החוקית והמהירה ביותר.

הטבת מס למייבאים רכב ידידותי לסביבה

החל משנת 2009 נקבע כי בהזמנת רכב פלאג אין ניתן לקבל הטבות מס, וכך להרוויח רכב יוקרה חסכוני בהזמנה אישית עם כל התוספות המיוחדות לפי בקשתכם. בעוד השכנים שלכם ייאלצו להסתפק בדגמים הפופולריים בארץ, אתם תוכלו לנהוג ברכב יבוא אישי מרצדס, BMW, לנד רובר, או כל רכב מועדף מדגמי היוקרה שאין שניים להם בארץ ובאבזור עשיר יותר מהמפרט אצל היבואנים הרשמיים.

חברה שמתמחה ביבוא רכב אישי תוכל לסייע לכם לבחור את הרכב המתאים לכם ולהתאימו ככפפה ליד על פי דרישותיכם. בנוסף, היא תוכל לייעץ לכם אילו רכבים הכי משתלם לייבא וללוות אתכם לאורך כל התהליך עד השלמתו עם קבלת המפתחות בפתח ביתכם. וכמובן, תוכל להציע לכם רכבים מבוקשים שטרם הוחל בשיווקם על-ידי היבואנים הסדירים, כמו מרצדס S קלאס החדשה.

שתף עמוד: