יבוא אישי של רכב חדש לישראל הוא כבר מזמן לא פריבילגיה ששמורה לעשירון העליון, וכיום כל אחד יכול להרשות לעצמו לבחור את סוג הרכב והדגם המבוקש, להוסיף כמה ג'דג'טים, תוספות ודרישות לפי טעם אישי ולקבל את הרכב עם המפתחות ממש בפתח הבית. בלי כאבי ראש, בלי להתעסק בבירוקרטיה ואפילו עם חסכון של לא מעט כסף. אז למה לקנות רכב בישראל אם אפשר לייבא רכב חדש לפי דרישה?

  • כי אתם חולמים על דגם שלא נמכר בישראל
  • כי אתם רוצים מחיר שנמוך מהמחירון
  • כי המדינה מעודדת שימוש ברכבים חשמליים, וזה מוזיל את העלויות באופן משמעותי, כך שאפשר לבחור דגם יוקרתי יותר במחיר נמוך יותר
  • כי אתם תושבים חוזרים או עולים חדשים

אז כיצד מתבצע יבוא אישי של רכב חדש לישראל?

נתחיל מהסוף, ופשוט נספר לכם שפרט לדרישות שלכם, כדי ליהנות מיבוא אישי של רכב חדש לישראל אתם לא צריכים לעשות דבר.

ידוע לנו שיבוא אישי זה כאב ראש לא קטן, ולא מעט אנשים חוששים להיכנס לתהליך, אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. כדי לחסוך לכם את הטירחה, הדאגה, הביורוקרטיה והבלבול. תנו לנו לעשות בשבילכם את כל העבודה השחורה.

נתחיל בהערכת מחיר הרכב

על מנת שתדעו כמה זה הולך לעלות לכם, אנו נוסיף למחירו המוצהר של הרכב, בהנחה שהוא ריאלי וסביר, את גובה המסים והעלויות הנוספות: הובלה, ביטוח וכו'. אם המחיר אינו סביר כמובן שנגיש בקשה לפסול את הערך המוצהר ולקבוע את המחיר בהתאם למחירון יחד עם נימוקים מוצדקים.

את המסים נחשב על בסיס ערך הרכב, שער המטבע ביום התשלום, שיעור המכס, מס הקנייה והמע"מ. מס הייבוא כמובן מחושב בהתאם למדינה ממנה מיובא הרכב. כך לדוגמה, ביבוא רכב מגרמניה יחולו שיעורי מסי היבוא בהתאם למדינות הסכם הסחר.

באשר למיסוי רכבי יוקרה, חשוב לדעת, שלכל רכב שמחירו עולה על 300,000 ש"ח  יתווסף שיעור מס נוסף, בדרך כלל מחירו של הרכב לצרכן כפול 20%.

בתום החישובים הללו נחשב את ההוזלה שמגיעה לכם בגין רכישת רכבים עם דרגות זיהום נמוכות, רכב פלאג אין, רכב חשמלי או רכב היברידי ביבוא אישי והתקנת אביזרי בטיחות שונים.

מה נדרש כדי לשחרר את הרכב?

על מנת לשחרר את הרכב נפיק עבורכם רשימון מקורי דרך סוכן מכס או באחת מלשכות השירות, שממוקמות באשדוד, בחיפה ובתל אביב. מסמכים נוספים שנדרשים הם טופס 21, חשבון מכר מקורי, רישיון יבוא ורישיון רכב מקורי, רישיון נהיגה בתוקף, שטר מטען, חשבון הובלה, חשבון ביטוח, כתב הרשאה לסוכן, העברות מט"ח לחו"ל וטופס 139.

בינינו, אתם לא ממש זקוקים לדעת את כל המידע הזה, כי אנחנו נדאג להכול, אבל בשביל שתהיו רגועים, אנו מתחייבים לעבוד מולכם בשקיפות מלאה, ולעדכן אתכם בכל עת בשלבי התהליך השונים.

אנו סומכים רק על עצמנו, ומתחייבים לדאוג באופן אישי לכל פרט קטן בתהליך היבוא של הרכב שתבחרו, כך שאתם יכולים לסמוך עלינו.

יבוא אישי של רכב חדש, קבוצת 2048 רכבי יוקרה

שתף עמוד: