יבוא אישי של רכב חדש לישראל הוא כבר מזמן לא פריבילגיה ששמורה לבעלי קשרים מעבר לים. עם שינוי תקנות המכס, ההקלה היחסית בביורוקרטיה וכניסת מתווה המיסוי הירוק לתוקף, נוצרו הזדמנויות של ממש גם לאלו מאיתנו שלא מעוניינים להשקיע תקציבי עתק ברכישת הסמל הנחשק מסוכנויות רשמיות של ב.מ.וו, פורשה, או אפילו וולוו ופולקסווגן. עם הסדרת מעמדם של מתווכי היבוא האישי בחוק, נחסכו מהקונים הפוטנציאליים גם כאבי הראש, ההתעסקות בבירוקרטיה ואי-הוודאות בקשר לתוצאות התהליך. ישנן מספר סיבות עיקריות ליבוא רכב ביבוא אישי:

  • יבוא דגם שלא נמכר בישראל - לדוגמא, פולקסווגן אטלס שמסתמנת כלהיט מכירות לשנת 2020.
  • חיסכון במחיר - בדגמים מסוימים מדובר בחסכון של עשרות ואף מאות אלפי שקלים. 
  • ניצול הטבות מס - במקרה של עולים חדשים או זכאות מס ממוסדות כגון ביטוח לאומי או משרד הביטחון. 
  • חיפוש אחרי תוספות ואיבזור מיוחד שלא מוצע על-ידי היבואנים הישירים או מוצע במחירים מופקעים. 

אז כיצד מתבצע יבוא אישי של רכב חדש לישראל?

נתחיל מהסוף, ופשוט נספר לכם שפרט לגיבוש רשימת הדרישות שלכם, כדי ליהנות מיבוא אישי של רכב חדש לישראל אתם לא צריכים לעשות דבר.

יבוא אישי של רכב - למרות השתדלות המחוקק להקל בעניין - הוא עדיין הליך ביורוקרטי ולוגיסטי סבוך למדי הטומן בחובו מספר מוקשים. לא מעט אנשים חוששים להיכנס לתהליך - אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אנו מומחים בלחסוך לכם את הטירחה, הדאגה, הביורוקרטיה והבלבול ולייצר תהליך שבסופו תקבלו את רכב החלומות שלכם. 

נתחיל בהערכת מחיר הרכב

בטרם יוצאים לדרך אנו מקפידים ליידע אתכם במחירו הסופי של הרכב. המחיר מורכב משלושה מרכיבים עיקריים: עלות הרכב וההוצאות בחו"ל, עלות המיסוי ואגרות הנמל, ולבסוף ההוצאות בארץ כגון תקינה, שמאות ועמלת החברה. 

את המסים נחשב על בסיס ערך הרכב, שער המטבע ביום התשלום, שיעור המכס, מס הקנייה, מס היוקרה והמע"מ. חישוב המיסים על כלי רכב ביבוא אישי הוא עניין מורכב עם ניואנסים רבים - על כך תוכלו לקרוא בהרחבה בעמוד מס על יבוא רכב.

נוסיף רק כי חישוב המס שאנו מבצעים כולל את ההוזלה שמגיעה לכם בגין רכישת רכבים עם דרגות זיהום נמוכות,כגון רכב פלאג אין, רכב חשמלי או רכב היברידי ביבוא אישי והתקנת אביזרי בטיחות שונים.

מה נדרש כדי לשחרר את הרכב?

על מנת לשחרר את הרכב נפיק עבורכם רשימון מקורי דרך סוכן מכס או באחת מלשכות השירות, שממוקמות באשדוד, בחיפה ובתל אביב. מסמכים נוספים שנדרשים הם טופס 21, חשבון מכר מקורי, רישיון יבוא ורישיון רכב מקורי, רישיון נהיגה בתוקף, שטר מטען, חשבון הובלה, חשבון ביטוח, כתב הרשאה לסוכן, העברות מט"ח לחו"ל וטופס 139.

בינינו, אתם לא ממש זקוקים לכל המידע הזה שכן אנחנו דואגים להכול - אלא שחלק מהמחויבות שלנו ללקוחות היא לעבוד מולכם בשקיפות מלאה, ולעדכן אתכם בכל עת בשלבי התהליך השונים.

אם אתם מעוניינים ביבוא אישי של רכב, אל תהססו וצרו עמנו קשר עוד היום - נשמח להקדיש מזמננו על-מנת לייעץ לכם בבחירת הרכב הנכון וייבואו ארצה. 

יבוא אישי של רכב חדש, קבוצת 2048 רכבי יוקרה

שתף עמוד: