היום כולם יכולים לנהוג ברכב החלומות שלהם הודות לרפורמות בענף יבוא הרכב, שמאפשרות לייבא מבחר רכבי יוקרה, שאינם זמינים בתצוגות של היבואנים המורשים בארץ, והופכות יבוא אישי של רכב לפשוט הרבה יותר מבעבר ואפילו זול יותר. רוצים להגשים חלום ולייבא רכב בהזמנה אישית עם כל התוספות והשדרוגים שאתם צריכים ורוצים? הנה המדריך המלא, שמפרט את כל מה שאתם צריכים לדעת.

האם כל אחד רשאי לייבא רכב לישראל?

יבוא רכב מחול ניתן לבצע באמצעות 2 מסלולים: יבוא אישי באמצעות רישיון יבוא לרכב עבור דגמים שאינם מיובאים לישראל, או באמצעות יבואן רכב מורשה. יבוא רכב מותר לבעלי רישיון נהיגה בתוקף בישראל עבור סוג הרכב המיובא. המייבא את הרכב רשאי לייבא רק רכב אחד בשנה, שאושר ליבוא על ידי משרד התחבורה, וטרם חלפו שנתיים ממועד היצור שלו.

על מנת לייבא רכב יש להגיש טופס בקשה מקוון בצירוף כל המסמכים הנדרשים.

כיצד מחושבים ערכו של הרכב והמס?

ערך הרכב מחושב על פי ערכו המוצהר, יחד עם עלויות ההובלה והביטוח. גובה המסים מחושב בהתאם לערכו של הרכב, שיעורי המסים החלים עליו, ביניהם מס קניה, מכס ומע"מ, ושער המטבע ביום העברת התשלום.

עבור רכבים, שערכם עולה על 300,000 ש"ח יתווסף שעור מס נוסף, אך עבור רכב היברידי ביבוא אישי מסוג רכב פלאג אין או חשמלי ניתן לקבל הקלות מס. מדינת ישראל מעודדת רכישה של רכבים ירוקים ורכבים בהם מותקנים אביזרי בטיחות מתקדמים על ידי הורדת גובה המס בהתאם לדרגת זיהום האוויר של הרכב, וכך יבוא רכב אישי הופך להיות משתלם יותר.

עלות היבוא מחושבת על פי ערך הרכב כפי שמצוין בחשבון המכר, יחד עם דמי ההובלה והביטוח, אגרת הרישוי והמסים בניכוי הפחתות מסים בגין אביזרי בטיחות ודרגת זיהום אוויר.

שחרור הרכב

לצורך שחרור מכוניות ביבוא אישי יש להפיק רשימון מקורי, טופס 21- טופס הצהרת יבואן רכב ביבוא אישי , חשבון מכר מקומי, רישיון רכב מקורי שכולל את אימות המכס במדינה המייצאת, רישיון יבוא, רישיון נהיגה בתוקף בישראל, שטר מטען, חשבון הובלה וביטוח, חשבון מטענים, צילום תווית יצור, כתב הרשאה לסוכן, העברות מט"ח לחו"ל ודו"ח Carfax עבור רכב שמיובא מארה"ב.

הפקת רשימון נעשית באמצעות סוכן מכס או דרך לשכות השירות שבאשדוד, בחיפה או בתל אביב:

  • אשדוד- בית המכס, בניין הפורום, רחוב הבנאים 2, אזור התעשייה.
  • חיפה- דרך העצמאות 53.
  • תל אביב- ליד לשכת המסחר, רחוב החשמונאים 84.

ועוד כמה דברים שחשוב לדעת על יבוא אישי של רכב

  • רכב שניזוק בחו"ל והוגדר כ- salvage או total loss לא יורשה להירשם בארץ.
  • יש לוודא שבכל רכב מיובא מותקנת מערכת בקרת יציבות ESP בהתאם למפרט הטכני של הרכב ועל פי נורת חיווי בלוח המחוונים.
  • יש לוודא שברכב לא בוצעו שינויי מבנה, כולל שינוי מידות הרכב, המשקל הכולל שלו, מידות הצמיגים, סוג ההנעה, דגם המנוע, הנפח וההספק שלו וכדו'.
  • לא ניתן לבצע העברת בעלות על רכב מיובא למשך 12 חודשים. לצורך העברת בעלות לאחר תקופה קצרה מזו ניתן להגיש בקשה להסרת הגבלת העברת בעלות. הבקשה תאושר במקרים חריגים של פטירת בעל הרכב, גרימת נזק לרכב, נסיבות כלכליות או מחלה בלבד.
  • מוקד רישוי קול שמספרו 5678* זמין למתן אינפורמציה אודות מצב הבקשה ליבוא רכב, ובאמצעותו ניתן להפנות שאילתות למחלקת היבוא.
  • טיפול בבקשה ליבוא רכב אישי אורך עד 21 ימי עסקים.

צריכים הכוונה? רוצים לחסוך לעצמכם את הטרטור והטירחה? צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לכם באיתור הרכב שאתם חולמים עליו וניהול כל תהליך היבוא והשחרור של הרכב עד למסירתו בפתח ביתכם.

 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 42  ממוצע: 5
צרו קשר
תובל 11 בניין "לז-רום" רמת גן