נראה שאיסור על השימוש בדלק בנזין או דיזל באופן מסורתי לא הולך להיפסק בקרוב, וסביר שגם הרגלי הצריכה אליהם הורגלנו לא עומדים להשתנות בעשור הקרוב. ולמרות זאת, שינוי הסטטוס קוו המתבקש מוליד חלופות עם יתרונות וחסרונות ואלטרנטיבות די מוצלחות בתצורת רכב חשמלי או רכב פלאג אין הייבריד.

מה ההבדלים בין רכב חשמלי לרכב פלאג אין הייבריד?

רכב חשמלי, כשמו כן הוא, פועל על אנרגיה חשמלית, שמאוחסנת בסוללות, שנטענות תוך כדי הנסיעה. לעומת זאת, רכב פלאג אין הייבריד הוא בעל אלמנטים חשמליים, אך לא נחשב לרכב חשמלי, מאחר והוא עדיין צורך דלק. כלומר, רכב פלאג אין הייבריד הוא בן כלאיים של הרכב החשמלי והרכב המסורתי שהכרנו עד כה.

כאמור, הרכב החשמלי נטען תוך כדי הנסיעה, ולעומתו רכב פלאג אין הייבריד נטען באמצעות חיבור לשקע חשמלי, בדומה לסוללות של הניידים שלנו שאנו מטעינים על ידי חיבור לחשמל.

לשני סוגי הרכבים שפע של יתרונות

מכוניות היברידיות וחשמליות הופכות להיות יותר ויותר פופולריות הודות למספר יתרונות. ראשית, המס עליהן נמוך יותר. למה? כי המדינה רוצה לעודד את השימוש בהן, שתורם לשמירה על כדור הארץ, ומהווה חלק בלתי נפרד ממגמת האקולוגיה שהולכת וגדלה בהתמדה בעשור האחרון. רכב פלאג אין ורכב חשמלי, בעת פעולתם על אנרגיה חשמלית, אינם פולטים גזי פליטה, אינם פולטים זיהום בצינור הזנב והם שקטים מאוד.

בנוסף, הרכבים הללו קלים מאוד לנהיגה, ומצריכים רישיון נהיגה אוטומטי בלבד. אך חשוב מכל, את רכבי הפלאג אין מטעינים בבית, בחניון או בכל תחנת דלק מקומית ובאמצעות התקנת תקע מיוחד ניתן להטעין במהירות ובקלות את הסוללה.

נכון, הטענת הסוללה לוקחת יותר זמן ממילוי מיכל הדלק, אך חלק מהמכוניות החשמליות נטענות למחצה בזמן קצר יחסית, בדרך כלל עד 45 דקות בלבד.

וכאן נכנס יתרונה של המכונית ההיברידית, שנטענת מעצמה באמצעות מנוע הבנזין, ובמקרים מסוימים, זה כל מה שמנוע הבנזין נועד לו במכוניות הללו – הטענת הסוללות והפעלת המנועים החשמליים. בסוגים אחרים של היברידית מנוע הבנזין מניע את הגלגלים ישירות, אך שילוב נוסף של מצבר / מנוע מוסיף קצת הנעה חשמלית.

אמנם כמות הכוח החשמלי המניע את הגלגלים מוגבלת, והמכונית בדרך כלל לא תנהג על חשמל בלבד, אך ניתן להשתמש במנוע חשמלי קטן כדי למלא את החסר, ואף על פי שמערכות אלה זולות יותר ביחס לדגמים 'היברידיים מלאים' יש להן תועלת קטנה בהרבה מבחינת הפליטות.

מה עדיף?

מכוניות היברידיות פלאג אין הן אלו, שמנצלות את כל יתרונותיהם של הרכבים החשמליים, מפחיתות את השימוש בדלק באופן משמעותי ויעילות גם לנסיעות ארוכות יותר. הן מקטינות באופן ניכר את העלות לקילומטר נסיעה ואת גזי הפליטה של המכונית. כשמשתמשים ברכב בצורה נכונה, אין דרישה לחבר את הרכב לטעינה חשמלית, ובעלי רכבים רבים מנצלים תכונה זו.

מבחר רכבים לכל דורש

כיום כל נהג יכול להרשות לעצמו לרכוש רכב חשמלי או רכב היברידי ביבוא אישי במגוון דגמים ועם מבחר שיפורים ואביזרים.

כאמור, המדינה מוזילה את המס על הרכבים הירוקים, ואפילו יבוא אישי הופך זמין ומשתלם יותר.

חברת 2048 מתמחה ביבוא רכבי יוקרה בדרך המהירה, המשתלמת והבטוחה ביותר. אנו נאתר עבורך את רכב החלומות שלך לפי הדרישות שלך עם כל הפינוקים והתוספות עליהם חלמת. שנות הניסיון שלנו והמקצועיות שלנו הולידו סל שירותים רחב עבורך, שנותן לך שקט נפשי, כי אנחנו מכסים לך את הכל. כל שנותר לך הוא לחכות לצלצול שבדלת ולקבלת המפתחות בפתח ביתך.

יבוא של רכב פלאג אין הייבריד

שתף עמוד: