תושבי גוש דן יכלו בשבועות האחרונים להבחין בציפור נדירה על כבישי ישראל: מכונית ספורט של ב.מ.וו מדגם i8, עם הנעה היברידית נטענת (Plug-In Hybrid), שהגיעה ארצה ביבוא אישי ועברה את כל הליכי התקינה בדרך למספר ישראלי למהדרין.

זהו אירוע מוטורי מחמם לב, אבל הוא רק סנונית ראשונה שמבשרת על שיטפון של מכוניות פלאג אין שינחתו בישראל בחודשים הקרובים.

(עיתון גלובס, מאי 2016)

חסכוניות טכנולוגית - יבוא רכב פלאג אין

אין זה סוד שתעשיית הרכב מחפשת תדיר פתרונות הנעה חדשניים וטכנולוגיות פורצות דרך על-מנת להתמודד עם החקיקה המחמירה בנושא תקנות זיהום אוויר המשותפות לכל מדינות אירופה, וישראל בכללן. לנהג האירופאי הממוצע עשויים פתרונות אלו לחסוך כסף רב היוצא מכיסיו עבור דלק, אגרות גודש, מס מזהמים וכו', אך בישראל מקבלים הדברים משנה תוקף עקב מחירי הדלק הגבוהים וכמובן – המיסוי הדרקוני (לעיתים עד 140%) המוטל על-ידי האוצר על רוכשי רכב חדש או המייבאים באמצעות יבוא אישי.

מעבר לעובדה כי רכבי הפלאג אין החדשים נחשבים לחסכוניים ביותר בצריכת הדלק (מתי לאחרונה נהגתם על ג'יפ יוקרה או רכב היפר-ספורט בעל 420 כ"ס וצריכת דלק של 1:35?), סיווגם על-ידי המדינה כרכבים בדרגת זיהום 2 ("ציון ירוק") מוזיל דרמטית את מס הקנייה הנגבה עבורם – 20% בלבד לעומת 83% ויותר ברכב בדרגת זיהום 3 ומעלה.

כשמשווים מכונית היברידית חשמלית מול רכב פלאג אין אין ספק שברמת החיסכון בשימוש בדלק ההיברידיות הנטענות נשארות מאחור. צמצום השימוש בדלק גם מוריד באופן משמעותי את מחיר עלויות הרכב פר ק"מ נסיעה וגם את גזי הפליטה הרעילים הנפלטים מאגזוז הרכב, מה שהופך את הרכב לירוק יותר וחסכוני.

אף על פי שרכב היברידי חשמלי מעניק טווח נסיעה גדול יותר הודות לשימוש במנוע בעירה פנימי, הטענת רכב פלאג אין היא בסך הכל עניין של הרגל שיש לסגל, כשהטענת הרכב היא קלה מאוד, חסכונית ופשוטה.

בנוסף, רכב פלאג אין נחשב לשקט יותר, עם בלאי חומרים מינימלי ותיקונים זולים יותר באופן משמעותי. ההטענה שלהם קלה ונעשית באופן ביתי, ואם נחשוב על זה, המכוניות ההיברידיות החשמליות נראות כשלב ביניים בין השימוש בדלק לשימוש בחשמל, במיוחד לאור העובדה, שבקרוב ניתן יהיה להטעין רכבי פלאג אין בתחנות דלק ייחודיות.

2 יתרונות נוספים שניתן לשייך לרכבי פלאג אין הם ביחס למיקום הגיאוגרפי ולגודלה של מדינת ישראל, שנחשבת לקטנה יחסית, מה שלא מצריך זמני נסיעה ארוכים מאוד (בדרך כלל). נמצא שהטענת סוללות הרכבים מספיקה כדי להגיע אל מקום העבודה, לשוב ממנו ואפילו לעשות סידורים על הדרך. ובנוסף, סוללות הרכב יכולים ליהנות מהאקלים החם שאנו זוכים לו בחלק ניכר מימות השנה, שכן מזג אויר קר אינו מיטיב עימן, מה שהופך את האקלים המקומי לנוח עבור הרכבים הללו.

החלטנו לרכז במאמר הבא את הדגמים הפופולריים אשר נהנים מההנחה המשמעותית ביותר עקב פליטת המזהמים הנמוכה של מערכות ההנעה המתוחכמות בהם צוידו; בסקירה הקצרה של כל דגם תוכלו למצוא את מחירו המשוער ביבוא אישי וכמו כן – את המחיר של דגם זהה אך ללא הטבת המס ה"ירוקה".

למידע נוסף על רכב היברידי ביבוא אישי.

יבוא רכב חשמלי - יבוא רכב פלאג אין בעזרת קבוצת 2048

שתף עמוד: