מאז הרפורמה ביבוא הרכב ב-2010, יותר ויותר אנשים מבקשים לייבא מכוניות באמצעות מתווך יבוא אישי וככל שעובר הזמן מתגלים היתרונות של מתווך. ראשית, סוכנויות הרכב גובות מחירי יבוא גבוהים למדי בתיווך ועל כל רכב ניתן לחסוך סכומים של עד מאות אלפי שקלים באמצעות מתווך כזה.

בנוסף, לא כל הדגמים של כל החברות מגיעים לארץ ואם נרצה דווקא מכונית מסוימת, אין שום סיבה לא לרכוש אותה, אפילו אם יש לה יבואן רשמי כאן בארץ. התהליך הפרוצדוראלי דורש התעמקות בנושא והבנת הקשר מול הרשויות השונות, תהליך שהופך פשוט באמצעות מתווך 

להביא רכב שיש לו שירות באמצעות מתווך יבוא אישי

ביבוא האישי באמצעות מתווך יבוא אישי קיימות לא מעט הגבלות על מי שרוכש רכב מעבר לים. במידה ומדובר במכונית מחברה הפועלת בישראל, אך מדגם שאינו נמכר כאן, אין מניעה לייבא משום שקיימים מוסכים מורשים הפזורים בכל הארץ.

במידה ומדובר על יבוא רכבי MERCEDES ההליך יחסית קל יותר אך כאשר מדובר במכונית ממותג שאינו מיובא לארץ באופן מסחרי ולא קיים מוסך רשמי שיוכל לגבות את הטיפול בה, ניתן לייבאה בערוץ היבוא האישי אך מדובר בהליך יחסית מורכב מול הרשויות - ולכן מומלץ במקרה כזה שלא לוותר על שירותיו של איש תיווך ברמה מקצועית גבוהה. רכישת רכב באמצעות מתווך דורשות התייחסות גם להיבטים הללו, לכן מתווך מורשה ומקצועי יכול לחסוך לכם הרבה זמן, מאמץ וכסף מיותר.

 מיסוי רכב

יבוא רכב באמצעות מתווך לישראל אינה מסתכמת בהוצאה הכספית על הרכב עצמו וזהו – זאת כל אחד יודע. לאורך כל הליך יבוא רכב באמצעות תיווך נדרש הרוכש לשלם מספר סוגים של מיסים ואגרות, הן במדינה ממנה הרכב מגיע והן בישראל. מכוניות ביבוא אישי נדרשות לתקרות מס שונות בהתאם למדינת המוצא שלהן.

לדוגמא: מדינות שלהן יש הסכמי סחר עם ישראל, כמו ארה"ב, מקסיקו, קנדה ואירופה, המס על הרכב יהיה 102%, כאשר מדובר במס נמוך באופן יחסי. מדינות שלהן אין הסכמי סחר עם ישראל או מדינות שהרכב נקנה בהן אך לא יוצר שם, המס יהיה 116%. כמובן שניתן לקבל הנחה על המס בארץ, במידה ומדובר ברכב היברידי ביבוא אישי (עד 60% מס) או רכב בנזין, ההנחה תיקבע לפי רמת זיהום האוויר (1-15). כמו במקרים אחרים, יעוץ מקצועי הניתן על-ידי מתווך  יכול לחסוך לכם זמן וכסף רב.

יתרונות מול חסרונות 

כאשר רוצים להזמין רכב מיוחד, חשוב לשקול את היתרונות והחסרונות ליבוא באמצעות מתווך. למרות שההוצאה הכספית לא תמיד תיתפס כחיסרון– בבואנו לבדוק עלויות של רכישת רכב באמצעות יבואן מסחרי, מכוניות המיובאות באמצעות איש המוסמך לתיווך שכזה עדיין זולות יותר באופן יחסי. קבוצת 2048 תעזור לכם לראות את התמונה הכוללת, בעזרת צוות מומחים בתחום, שירות מקצועי וליווי לאורך כל הדרך, הנתמך ברישיון מתווך יבוא אישי רשמי מאת משרד התחבורה.

מתווך מורשה

מתווך יבוא אישי קבוצת 2048 – מתמחה במתן מגוון שירותים בתחום מכוניות היבוא האישי, רכבי יוקרה, מנהלים ואספנות לתושבי ישראל, תושבי חוץ, תיירים ועולים חדשים. החברה היא בעלת רישיון מתווך מורשה מטעם משרד התחבורה.

 

מתווך יבוא אישי - רכבי יוקרה

שתף עמוד: