רכבי הפלאג אין פרצו לתודעת הציבור ומופיעים יותר ויותר בכותרות הודות לעובדה שהם חוסכים באנרגיה ולמעשה מועילים לבריאותנו ולאיכות הסביבה. מסיבה זו בחרה המדינה להקל על הצרכנים את ההחלטה, ולאפשר להם לרכוש רכב פלאג אין עם מס משוכלל. מה זה אומר? שרכב פלאג אין פשוט עולה לכם פחות! גם בתחום היבוא האישי אנו רואים עליה בכמות הרכבים ההיברידים המבוקשים, מאותן הסיבות. אז בואו נבדוק, כמה תשלמו עבור מס על רכב פלאג אין?

מהו גובה המס על רכב פלאג אין ועל רכב מנועי?

נכון לשנת 2017, גובה המס עבור כל רכב מנועי עומד על 116% (!!!!).

כן, קראתם נכון, בישראל משלמים ביוקר על רכבים, וכנראה שזו הסיבה העיקרית לכך.

לשמחתנו הרבה, מדינת ישראל בחרה לעודד את צריכת הרכבים ההיברידיים, וקבעה שהמס עבור רכב היברידי יעמוד על 52% בלבד, ואילו עבור רכב פלאג אין מסוג היברידי המס יעמוד על 42% בלבד. הוזלה משמעותית מאוד, כשמחשבים את העלות הסופית של הרכב.

מה הוביל לשינוי?

אף על פי שרכבים היברידים ורכבי פלאג אין הם לא שחקנים חדשים בכביש הישראלי, ההחלטה אחרה לבוא, מכיוון שעד כה הקריטריונים להקלות המס הגבילו את כמות הדגמים שברכישתם ניתן לקבל הקלות מס, ורק רכבים שמאובזרים במנוע של עד 2.5 ליטר ואינם רכבי שטח, ושנמצאים בדרגת זיהום 2 יכלו להיכלל בקטגוריה הזו.

כיצד הוזלת המס על רכב פלאג אין משפיעה על היבוא האישי?

צרכנים שמחפשים אחר רכב ייחודי, שלא נמצא בין הדגמים הסטנדרטים שמיובאים לארץ, פונים כיום לדגמים מובחרים, אקסקלוסיביים וחסכנים באנרגיה. הודות להקלות המס הם יותר אנשים יכולים להרשות לעצמם יבוא אישי, שנותן להם את רכב החלומות שלהם במחיר שהם מסוגלים לעמוד בו, כולל כל התוספות והשיפורים שניתן לבקש רק ברכב שמיובא באופן אישי ללקוח לפי דרישה, כך שאם חיפשתם אחר היתרון של יבוא רכב חשמלי, קיבלתם יותר.

מה ההבדל בין רכב היברידי לרכב היברידי פלאג אין?

בעוד רכב היברידי מכיל סוללה, רכב הפלאג אין מקבל תוספת של מנוע חשמלי שניתן להטעין על ידי חיבור לעמדת הטענה. עמדת הטענה היא כל שקע חשמלי, שמאפשרת לרכב לפעול מבלי להפעיל את מנוע הבנזין, וכך חוסכת בדלק ובזיהום האוויר עוד יותר. הרכבים ההיברידים מגיעים לאותו הספקי מהירות ולאותם ביצועים כמו הרכבים עם מנועי הבנזין.

רכבי פלאג אין קיבלו הטבות מס גם עבור מנועים של 3.0 ליטר ועבור רכבי שטח, שמכילים מערכות מתקדמות להפחתת זיהום האוויר.

השוק העולמי נפתח לקהל הישראלי

היום כל צרכן ישראלי יכול לבחון רכבים של חברות היוקרה, ביניהן מרצדס, B.M.W ופורשה, ולהזמין את הרכב שעליו הוא חולם בהזמנה אישית ובמחיר הוגן הודות להטבות המס.

האם עליית המס משנת 2018 פוגעת בצרכנים?

ביוני 2018 הוחלט על הטלת מס יוקרה, שעומד על 14% עבור רכבים היברידיים ורכבי פלאג אין, שמחירם עולה על 300,000 ש"ח. ההתייקרות יכולה להתבטא בעשרות אלפי שקלים שיתווספו למחיר הכללי של הרכב, אך למזלנו, עדיין הסכום הסופי לא יתקרב לסכום שנאלצנו לשלם לפני השינוי שחל בשנת 2017. עדיין קיימת תקרת מס עבור הרכבים הללו, והצרכנים עדיין מעדיפים לחסוך בדלק ולרכוש רכבים ירוקים יותר.

שתף עמוד: