יבוא אישי – חיסכון משמעותי!

זה כבר לא סוד, שקניית רכב בחו"ל באופן עצמאי באמצעות יבוא אישי, זולה באופן משמעותי מרכישת רכב מדגם זהה באחת מסוכנויות הרכב הקיימות בישראל. ישנם כמה משתנים שיכולים להשפיע על יבוא אישי ומחיר הרכב

זה כבר לא סוד, שקניית רכב בחו"ל באופן עצמאי באמצעות יבוא אישי, זולה באופן משמעותי מרכישת רכב מדגם זהה באחת מסוכנויות הרכב הקיימות בישראל. ישנם כמה משתנים שיכולים להשפיע על יבוא אישי ומחיר הרכב, ביניהם סוג הרכב והאבזור שעמו הוא מגיע, ומסי הקנייה שיחולו עליו כשיגיע לישראל.

החפצים בתהליך של יבוא אישי מחירים מתייחסים בדרך כלל להפרשי המחיר, אולם אין הדבר גורף משום שלא מעט רכבים המיוצרים מעבר לים כלל אינם מגיעים לארץ. לכן חובבי המכוניות  הייחודיות, שאינן חלק משוק הרכבים הישראלי, ומי שירצה דווקא דגם מסוים של רכב יוקרה, או דגם אחר של חברה הקיימת בארץ, אך במחיר נמוך יותר – יעדיף יבוא אישי.

יבוא אישי במגוון מחירים

המחירים של רכבי יבוא אישי משתנים ממקרה למקרה. כאשר בוחרים לרכוש רכב באמצעות יבוא אישי המחירים במדינות שונות הם אחרים ועלות הרכבים הסופית משתנה בהתאם לשער המטבע המקומי מול שער השקל. כאשר שער המטבע נמוך, תמיד כדאי יבוא אישי, אך כמובן שצריך לבדוק גם את תשלומי המיסים והאגרות. שיעורי המיסוי על יבוא אישי של רכבים משתנה חדשות לבקרים וחשוב לבדוק באתר רשות המסים אם לא חל עדכון בגובה המס.

השינוי בגובה במס עדיין לא משפיע על המגמה ההולכת ומתרחבת של יבוא אישי של רכבים, אך עדיין כדאי לברר האם החיסכון יהיה של אלפי שקלים, עשרות אלפי שקלים או אולי מאות.

היכן המכס עומד בכל תהליך יבוא אישי?

המכס הוא חסם משמעותי בתהליך של יבוא אישי. לא מדובר בחסם שלא ניתן לעבור אותו, אולם אם רוצים לשחרר את הרכב מן המכס, צריך לשלם את המס עבורו לאחר הליך בירור מחיר יבוא אישי. לגבי מכוניות יבוא אישי, המחירים שעליהם נסגרו עסקאות הרכב השונות עד 2007 נקבעו באופן שרירותי לחלוטין ולא גילמו את השווי האמיתי של הרכב (בעסקאות פרימיום ויוקרה). כ

יום המסים עבור רכישת רכבי יבוא אישי מחושבים אל מול הקבלות המוצגות של העסקאות שבוצעו. זאת בעקבות הסכמי גאט"ט של האיחוד האירופי, שהסדירו את מגמת המיסוי, ומכך נהנים מבצעי עסקאות יבוא אישי.

יתרון נוסף – יבוא אישי מכירה מתגלגלת

כעיקרון ישנה הגבלת מכירה על רכב יבוא אישי. ההגבלה הינה של שנה מיום כניסת הרכב לארץ וזאת כדי למנוע תנאי מסחר לא הוגנים. כיום כבר משתחררים להם רכבי יבוא אישי מהגל הראשון ונראה כי התופעה מצליחה לחלחל ולהחדיר לשוק הישראלי מכוניות איכותיות וייחודיות, שלא ניתן לרכוש בסוכנויות הקיימות. איתנו, יבוא אישי יחסוך לכם סכומים גדולים ומשמעותיים.

יבוא אישי כחוק

כאשר פונים לסוכנות תיווך יבוא אישי חשוב לוודא כי היא מחזיקה ברישיון מתווך יבוא אישי מטעם משרד התחבורה. כמו כן, יש להקפיד כי כל תהליך יבוא אישי מבוצע כחוק תוך כדי תשלום מס אמת לרשויות. יצוין, כי למרות הדעה הרווחת רכב יבוא אישי עדיין כדאי ברוב המקרים גם כאשר התהליך מבוצע כהלכה וכחוק. כמו כן, יש לוודא כי מושג רישיון יבוא אישי ממשרד התחבורה עוד בטרם מפליג הרכב ארצה.

שתף עמוד: