האפשרות ליבוא אישי של רכב הייתה קיימת ומעוגנת בחוק הישראלי מזה שנים, אך הענף קיבל דחיפה משמעות לקראת סוף העשור הראשון של המאה ה-21. הוחלט אז על ידי המכס ומשרד התחבורה להנגיש את יבוא אישי לכלל הציבור על ידי מעבר למערכת ידידותית יותר.
בוא אישי החל ליהנות מפריחה ומאז, למעט שנה או שנתיים נקודתיות, נמצא בפריחה מתמדת. אזרחים רבים גילו כי יבוא אישי יכול לחסוך להם עשרות ואף מאות אלפי שקלים ברכישת רכב.

איך יבוא אישי עובד?

יבוא אישי כשמו כן הוא: האופציה של כל אזרח ישראלי לאתר, לקנות ולייבא ארצה רכב. עם זאת, יבוא אישי איננו הליך פשוט עקב הבירוקרטיה הרבה והמכשולים החבויים בתהליך. לדוגמה, הוצאת רישיון יבוא אישי כרוכה בהתנהלות מתסכלת למדי מול משרד התחבורה אשר עלולה לעכב את התהליך. חוסר ידע באשר למסמכי יבוא אישי עלולים לגרום לתקלות מעצבנות מול המוסדות ואף לקנסות והפסד כספי ניכר.

אז איך עושים יבוא אישי?

כמובן, שאחרי הכל יבוא אישי יכול להתבצע על ידך. הבעיה היא שתהליך יבוא אישי יכול לגזול זמן ומשאבים שלרוב אין לנו רצון או יכולת להשקיע. לכן, מומלץ לפנות למתווך יבוא אישי המאושר על ידי משרד התחבורה אשר יוכל לדאוג שתהליך יבוא אישי יהיה קל, מהיר ובטוח ככל האפשר. אחרי הכל, בדיוק כמו כל תחום מומחיות גם יבוא אישי הוא תהליך שדורש התמקצעות ומומחיות.

האם יבוא אישי מתאים לי?

יבוא אישי מתאים לך בדרך כלל אם אתה מבקש לרכוש מכונית שמחירה באולם התצוגה הוא 350,000 ₪ ומעלה (יש יוצאים מן הכלל). וכמו כן, יבוא אישי יתאים לך אם אתה מבקש לרכוש מכונית אשר כלל אינה משווקת בארץ מסיבות כלשהן. סיבה נוספת לתהליך יבוא אישי היא אבזור מיוחד אשר היבואן הרשמי לא מציע בארץ. וכמובן, יבוא אישי הוא דרך מצוינת (והיחידה למעשה) לייבא ארצה רכב קלאסי.

יבוא אישי – לסיכום

כאשר אתה מתלבט בקשר לשאלת יבוא אישי, ההימור הבטוח ביותר הוא לשוחח עמנו בטלפון. נשמח לייעץ לך באופן ראשוני בנוגע לשאלות יבוא אישי, להמליץ על דגמי יבוא אישי ורכבים כדאיים, וכמובן לתת לך מושג ראשוני באשר למחירי יבוא אישי. תהליך יבוא אישי אתנו הוא קל, מהיר ופשוט ומתנהל בשקיפות מלאה. וכמובן, שאנו מחזיקים ברישיון תיווך יבוא אישי מאת משרד התחבורה.

 

יבוא אישי

שתף עמוד: