מצבה הכלכלי של מדינת ישראל בכלל ושל כלל האזרחים שלה בפרט, נמצא בתהליך מתמיד של שיפור ושינוי לטובה. אחת העדויות החותכות לכך הנה העלייה במספר רכבי היוקרה המיובאים לישראל מדי שנה. בחלק מהמקרים מדובר ברכבים המיובאים באמצעות יבואניות הרכב הגדולות, ובמקרים אחרים מדובר בייבוא אישי של רכבים. מה ההבדל בין יבוא אישי רכבי יוקרה לבין ייבוא רגיל? כיצד ניתן להוציא לפועל עסקת ייבוא אישי באופן המסודר והיעיל ביותר? היכן ניתן לקבל שירותי יבוא אישי איכותיים ויעילים? בשורות הבאות נסקור את תהליך היבוא האישי בכללותו ונשיב באופן ברור על השאלות הללו.

ייבוא אישי או רכישת רכב מיובא מחברה

כאמור, אחד הביטויים לחוסן הכלכלי בישראל הוא מספר הרכבים המיובאים אליה מדי שנה. מרבית כלי הרכב מיובאים באמצעות יבואניות הרכב הגדולות, כאשר כל אחת מהן מייצגת יצרניות רכב שונות. הצרכן רוכש כלי רכב מיובא מחברה, כולל כל המסמכים הנלווים והאחריות על הרכב לתקופה המוגדרת מראש בהסכם הרכישה. מחיר הרכישה מגלם את כלל העלויות של ייבוא הרכב לישראל, ובכלל זה גם תשלום המסים עבור הרכב. הרוכש איננו יודע, ואין לו צורך לדעת את המחיר של הרכב בארץ הייצור.

ואולם יבוא אישי של רכבי יוקרה הוא סיפור שונה בתכלית.

תהליך יבוא רכב אישי מתבצע על ידי אנשים, המעוניינים לייבא סוגים מסוימים של רכבים שאינם מיובאים לישראל, או שהם חורגים מאמות המידה הרגילות המנחות את יבואניות הרכב בבואן להחליט באשר לסוג ולאופי של כלי הרכב שהן עתידות להביא לישראל. בדרך כלל מודע הרוכש למחיר הרכב בארץ הייצור שלו, ולכלל המסים וההיטלים שהוא יידרש לשלם עבור הרכב, אם ברצנו להכניס אותו לישראל.

איך ניתן לבצע עסקת יבוא  אישי?

למרות שהמונח יבוא אישי מרמז לכאורה שמי שמייבא את הרכב מבצע את כלל הפעולות הקשורות בייבוא בעצמו, הדברים אינם מתנהלים כך. המונח האמור מתייחס לעובדה שרכב מסוים מיובא לישראל, תוך שהוא מיועד מלכתחילה לרוכש ספציפי. במרבית המקרים, מי שמבצע את כלל הפעולות הקשורות בייבוא הם אנשי מקצוע הבקיאים בתחום ומודעים לכלל הפעולות שיש לבצע. זה המקום לציין, עם זאת, שמי שמעוניין בכך אכן יכול לבצע יבוא רכבי MERCEDES או סוגי רכבים אחרים בעצמו. אלא שהדרישות הבלתי נגמרות של המדינה לאישורים נלווים, יחד עם הליכים בירוקראטים שעלולים להימשך זמן רב, הופכות את הייבוא העצמי למעיק, בעייתי ולעתים קרובות בלתי משתלם בעליל.

עם זאת, מי שהרכב מיובא במיוחד עבורו הוא שבוחר את סוג הרכב ואת הדגם המבוקש. בדרך כלל, מדובר בדגם שאיננו מיובא לישראל באמצעות היבואנים הגדולים ובכלל, והלקוח מעוניין דווקא בו. ייבוא הרכב מתבצע באופן ספציפי עבור הלקוח, כאשר לפני כן דואג מי שמבצע את הייבוא בפועל לקבל את האישורים המתאימים לייבוא הרכב הספציפי. בלי אישור כזה, לא יוכל הלקוח שעבורו יובא הרכב לעשות בו כל שימוש. למעשה, לא ניתן להכניס את הרכב לישראל ללא אישורים מתאימים

היתרונות בהליך יבוא אישי רכבי יוקרה?

היתרונות הגלומים בהליך יבוא אישי נוגעים לסוגי הרכב, למחיר ולאבזור המוצע. באשר לסוג הרכב, כבר הוזכרה העובדה שניתן לייבא סוגים של רכב שהיבואניות הגדולות נמנעות מלייבא. באשר למחיר – יבוא אישי חוסך לרוב סכומי כסף גדולים. זאת, כיוון שנחסך פער התיווך בין היצרנית לבין הלקוח הסופי. בנוסף, ולא פחות חשוב, ניתן לאבזר את הרכב המיובא ולשדרג אותו הרבה מעבר למה שמקובל בדרך כלל.

אם יש לך עניין לבצע יבוא אישי רכבי יוקרה, המקום הנכון עבורך הוא כאן. כדאי ליצור קשר כעת והמקצוענים של קבוצת 2048 יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך באיתור הרכב הדרוש לך, וילוו אותך לאורך כל התהליך עד לקבלת הרכב. אנחנו הופכים יבוא אישי של רכבים לקל, נוח, זול וזמין.

יבוא אישי רכבי יוקרה  עושים רק עם קבוצת 2048

שתף עמוד: