השלבים של יבוא אישי באמצעות מתווך

יבוא אישי הינו תהליך מקביל ליבוא המסחרי הרגיל, אך בעיני החוק מי שמייבא באופן פרטי רכב אינו נחשב יבואן לצרכי מסחר. עם זאת, חלים עליו כל החובות הנדרשים על מנת שיוכל להכניס את הרכב לארץ

יבוא אישי הינו תהליך מקביל ליבוא המסחרי הרגיל, אך בעיני החוק מי שמייבא באופן פרטי רכב אינו נחשב יבואן לצרכי מסחר. עם זאת, חלים עליו כל החובות הנדרשים כמו מס על יבוא רכב על מנת שיוכל להכניס את הרכב לארץ ולהשתמש בו לצרכיו. לכן, נדרש תיווך של גורם שלישי שהוא מתווך יבוא אישי המקבל רישיון רשמי ממשרד התחבורה. ראוי לציין כי רכב ביבוא אישי אינו יכול לשמש לצרכים מסחריים אלא לשימוש פרטי בלבד, גם אם היבוא בוצע באמצעות מתווך.

כאשר מתייחסים לתהליך כזה במרבית המקרים נשמח לקנות רכב בוהק ישירות מהמפעל במחיר נמוך יותר וכמובן אם אפשר, אז להתהדר בדגם ייחודי שלא קיים בארץ. באמצעות מתווך, ניתן להביא באופן עצמאי את רכב לו ייחלנו, אך ללא הטרדה ובזבוז הזמן הכרוך בכך.

מה צריך לעשות כדי לייבא רכב באמצעות מתווך יבוא אישי

ראשית, בתהליך של יבוא באמצעות תיווך, צריכה המכונית להיות מוכרת על ידי הרשויות במדינת היצוא וכדי להביאה לארץ, חייב להיות טווח זמנים של 24 חודשים לתושב רשום ו-48 חודשים לתושב חוזר, מתאריך הייצור ועד לרישום הרכב במשרד התחבורה הישראלי על ידי מתווך. מבחינת תקינות הרכב, יש לוודא כי מדינת הייצוא נמצאת בקשר ישיר עם מדינת ישראל (בארה"ב ההליך מורכב מעט יותר).

בנוסף, חשוב לוודא כי ברכב מותקנת מערכת ESP (מערכת בקרת יציבות) ויש נורית חיווי המעידה על תפקודה בלוח השעונים. את התהליך המורכב הזה שנועד להגן על הרוכש, יוכל לעשות מתווך מקצועי ומיומן. במידה ומדובר בתהליך של יבוא אישי של רכב שאינו משווק באופן סדיר בארץ, ישנו צורך ברישיון יבוא פרטני, אותו יוכל להשיג עבורכם. כאשר מייבאים רכב אשר משווק באופן סדיר, ישנו צורך באישור יבוא בלבד – גם אותו יוכל להשיג עבורכם מתווך יבוא אישי.

מבצעים יבוא באמצעות מתווך - שומרים על המפרט המדויק

רכב שמגיע לארץ חייב לשמור על המפרט המקורי שלו. אסור לערוך בו כל שינוי – כולל המבנה, המשקל, גודל הצמיגים, סוג ההנעה במספר סרנים שונה וכמובן בדגם, נפח והספק המנוע. מתווך מקצועי ומיומן יוכל להדריך אתכם באשר לטיב הרכב הנקנה ולזהות מבעוד מועד תקלות והיבטים שונים שעלולים להקשות בהמשך התהליך או אף לגרום לביטולו.

בכל תהליך של יבוא רכב, גם באמצעות תיווך, משרד התחבורה עומד על כך שהרכב המיובא בפועל תואם במדויק מה שהיצרן סיפק ושום פרט מעבר לכך. החוק במדינת ישראל אינו מאפשר שינויים שכאלה באופן עקרוני, כך שבאמצעות שימוש בשירותי מתווך יבוא אישי תוכלו למנוע תקלות לא נעימות שיתגלו עם הגעת הרכב ארצה.

למה צריך לשים לב לפני שבוחרים מתווך 

מתווך מורשה בתחום חייב להחזיק ברישיון תקף ממשרד התחבורה. כמו כן, סביר להניח שאותו מתווך יוכל לעזור לכם בצורה מקצועית ועניינית כבר משיחת הטלפון הראשונה. בנוסף, יש להקפיד על כך שבוחרים בעל מקצוע בעל הצלחה מוכחת בתחום – אפשר לבקש לדבר עם לקוחות אחרים עבורם ביצע את תהליך היבוא. מתווך מקצועי וטוב לא יהסס לתת לכם מספרי טלפון של לקוחות מרוצים.

מתווך מורשה מטעם משרד התחבורה

על פי חוק, לא ניתן שגורם שלישי הוא זה שינהל את העסקה, אלא אם קיבל רישיון מתווך מורשה מטעם משרד התחבורה. קבוצת 2048 מחזיקה ברישיון מתווך יבוא אישי רשמי ממשרד התחבורה ומתמחה בייעוץ מקצועי לתהליך היבוא האישי. אין סיבה להתקשות עוד בהבנת חוקי הסחר הבינלאומיים ומדיניות היצוא וחוקי היבוא בארץ, כאן ניתן לקבל את כל העזרה, התמיכה והליווי – והכל יהיה פשוט הרבה יותר.

יבוא אישי רכבי יוקרה

 

שתף עמוד: