מאז הרפורמה במיסוי הרכב ב-2009 וכניסת המיסוי הירוק, יותר ויותר נהגים גילו את היתרונות הגלומים בתהליך יבוא רכב חשמלי.
עם כניסת דגמי הפלאגין היבריד החדשים בראשית שנת 2016, יבוא רכב חשמלי הפך חיזיון נפוץ יותר ויותר.
מעשה, לפי נתוני משרד התחבורה יבוא רכב חשמלי היה הפלח הפופולרי ביותר בתחום היבוא האישי בשנת 2016. היצרנים גם שמו לב לעניין וגם תחילת 2017מצביעה על המשך המגמה של התחזקות יבוא רכב חשמלי.

יבוא רכב חשמלי מאירופה

נתחיל מהסוף: עם התגברות תופעת יבוא רכב חשמלי החליטו גם היבואנים בארץ לייבא חלק ניכר מדגמי היוקרה באמצעות יבוא סדיר. רוב היבואנים הסדירים מייבאים דגמים של יצרנים אירופאים ולכן יבוא רכב חשמלי מאירופה הפך קל ופשוט יותר.

עם זאת, יבוא רכב חשמלי באמצעות נתיב יבוא אישי (כמובן, באמצעות מתווך יבוא אישי מורשה) משתלם יותר ממגוון סיבות: האפשרות לקבל רכב במחיר זול יותר, עם יותר תוספות ובמקרים רבים זמן אספקה של יבוא רכב חשמלי הוא קצר יותר באמצעות יבוא אישי.

האם כדאי לי לבדוק אפשרות של יבוא רכב חשמלי?

המיסוי על רכבים בתהליך יבוא רכב חשמלי נע בין 40% ל-63%, והדבר תלוי במדינת היצור של הרכב, מדינת היצוא של הרכב, וכמובן – רמת הזיהום שלו. מי ששוקל לעשות יבוא רכב חשמלי (או כל רכב אחר לצורך העניין) מוטב כי תחילה יבין מה התקציב העומד לרשותו. בדרך כלל, עלות יבוא רכב חשמלי נעה בין 240,000 ₪ (לדוגמה, ב.מ.וו 330) ועד 650,000 ₪ (מרצדס S חדשה). בתווך נמצא מספר דגמים מוצלחים מאד שגם לגביהם שווה לשקול תהליך יבוא רכב חשמלי.

מה ההגבלות על יבוא רכב חשמלי?

למעשה ההגבלות הנוגעות לעניין יבוא רכב חשמלי זהות למדי להגבלות החלות על כל רכב יבוא אישי אחר. לדוגמה, ניתן לייבא ביבוא אישי רכב שחלפו לא יותר מ-24 חודשים מתאריך יצורו. כמו, כן רכב המיובא בתהליך של יבוא רכב חשמלי חייב להגיע במפרט התואם למסמכי רישיון היבוא – מתווך יבוא אישי מורשה יכול לעזור רבות בעניין זה ולמנוע תקלות.

בין ההגבלות הייחודיות לתהליך יבוא רכב חשמלי, ניתן למנות את הדרישה כי רמת הזיהום של הרכב תהיה מינימלית (ציון ירוק של למטה מ-129) על מנת ליהנות ממיסוי נמוך. כמו כן, לא יורשה יבוא רכב חשמלי בלבד (כלומר, ללא מנוע בנזין אלא רק חשמל) אלא אם כן הדגם הספציפי מיובא על-ידי יבואן סדיר.

מי יכול לעזור לי לבצע יבוא רכב חשמלי?

תקנות משרד התחבורה קובעות כי תיווך ברכישת רכב ביבוא אישי – גם, כמובן, יבוא רכב חשמלי - ייעשה אך ורק על ידי מתווך יבוא אישי מורשה. לכן, אם אנו שוקלים להיכנס לתהליך של יבוא רכב חשמלי חשוב שנבחר מתווך אמין, בעל המלצות מלקוחות שונים וכמובן מקצועי. קבוצת 2048 מחזיקה ברישיון מתווך יבוא אישי ותשמח לעזור לכם, כבר משיחת הטלפון הראשונה, בהליך של יבוא רכב חשמלי או יבוא אישי בכלל.

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
צרו קשר
תובל 11 בניין "לז-רום" רמת גן
לחצו לקבלת הצעת מחיר
Message Icon
צרו קשר
צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם
Popup loading Gif