יבוא רכב לישראל – רקע כללי

במשך שנים רבות כולנו התרגלנו למציאות שבה המתווכים והיבואנים הרשמיים הם אך ורק סוכנויות הרכב הגדולות, המייבאות רכבים מחו"ל בצורה מסחרית וסדירה לטובת מכירתן בארץ לצרכנים המקומיים. בשנים האחרונות המצב מעט השתנה והחוקים מעט התבססו, וגם לענף היבוא האישי כיום יש תקנות וחוקים שנותנים דרך פעולה מסודרת, שניתן לסמוך ולהסתמך עליה. כך, כיום יש לנו יכולת לייבא רכב ביבוא אישי, ואף רכבי יוקרה עם התאמות אישיות ודגמים ייחודיים כל הדרך עד לישראל. אבל האם כדאי לייבא רכב ביבוא אישי? בגדול – כן, ובפירוט, מיד נסביר למה.

האם כדאי לייבא רכב ביבוא אישי? התשובה משלושה היבטים שונים

1. החלק הראשון בבחינת הכדאיות יהיה התהליך, ובעצם העונה על השאלה: איך לייבא רכב ביבוא אישי, תהליך שכזה, באופן טבעי הוא די זר לכולנו. הרי, יבוא מחו"ל נשמע דבר מסובך, ויבוא של רכב, ספציפית, יכול להישמע מסובך עוד יותר. אך למעשה, איתנו התהליך נהפך לפשוט ולא מורכב כלל. כבר מהפניה הראשונית אלינו נסביר על התהליך כולו – החל מאיתור הרכב בחו"ל ועד למסירתו. התהליך יהיה כולו באחריותנו, בהובלה וליווי של צוות מקצועי, מסור ומנוסה.

2. ההיבט השני אותו נבחן יהיה בהיבט מגוון האפשרויות. לא כולם יודעים, כי האפשרויות ביבוא אישי של רכבים הנן מגוונות וגדולות יותר במידה רבה לעומת האפשרויות בארץ. לדוגמה, אם סוכנות רכב מסוימת בארץ מייבאת מגרמניה כמות רכבים גדולה, ככל הנראה הרכבים יהיו מאותו דגם, עם אבזור דומה. לדוגמא, ביבוא אישי רכב מגרמניה נוכל להתאים את הרכב בהתאמה אישית לאותו לקוח. נוכל לבחור את הדגם הספציפי, האבזור הייחודי והמותאם ביותר לרצונות ודרישות הלקוח. למעשה, יבוא אישי של רכב נותן סל רחב של אפשרויות שלא קיימות בשוק הישראלי – זאת בעזרת קשר ישיר עם יצרני הרכבים וללא מעבר ידיים נוספות בדרך – ממש אפשרות של בחירה ישירה מקטלוג היצרנית ללא כל הפרעה.

תמונת חוויה של מכוניות יוקרתיות ביבוא אישי במאמר האם כדאי לייבא רכב ביבוא אישי לישראל?

3. החלק השלישי והאחרון אותו נבחן, יהיה כמובן הצד הכלכלי של העניין. גם פה, במחשבה ראשונית אנחנו ככל הנראה נאמין כי גישה קצרה לסוכנות הרכב הקרובה לבית, בחירת רכב ורכישתו תהיה זולה יותר מרכישת רכב כל הדרך מחו"ל לישראל. אך למעשה, עם החוקים החדשים והתקנות החדשות בהיבטי מיסוי הרכבים ויבואם, תהליך של יבוא אישי אף יכול להוזיל עלויות בצורה משמעותית. זאת משום שבעת רכישה ישירה מול יצרן הרכב אנחנו חוסכים כסף היכן שהיבואן בסוכנות מרוויח – כלומר, מבטלים את עלויות העמלה והרווחים. סיבה נוספת לחיסכון כלכלי תהיה שבעת יבוא רכבים, ובעיקר כשמדובר ביבוא רכבי יוקרה נוכל גם להמליץ ולייבא רכבים שרמת הפגיעה הסביבתית שלהם נמוכה ביחס לרכבים אחרים.
מה שקורה, בעצם, הוא רצון של ממשלות לעודד יבוא רכבים מסוגים כאלה -  והדרך שלהן לעשות זאת היא במיסוי נמוך בכל הקשור ליבוא הרכב. בנוסף לכך, ברכישת רכבים באיכויות האלו ומן הסוגים הללו – הוצאות התדלוק על הרכב והטיפולים השוטפים יהיו פשוט נמוכות יותר, כך שמדובר גם בחיסכון לטווח הארוך.

בשורה התחתונה – הכול משתלב יחד

כשבוחנים כל היבט בנפרד ומחברים את כולם יחדיו, מבינים כי התהליך כולו משתלם במיוחד. עם שנים של ניסיון בתחום, עבודה מול יצרניות רכב רבות ולקוחות מרוצים רבים, אנחנו יודעים להוות את כל מה שקשור ל"איך" לייבא רכב ביבוא אישי לארץ. התשובה שלנו ל"האם כדאי לייבא רכב ביבוא אישי לישראל?" תהיה חד משמעית – כן! מדובר בהזדמנות ייחודית ואפשרות מעולה להחנות רכב איכותי בחניה.  

שתף עמוד: