אחד הביטויים הבולטים ביותר לעלייה ברמת החיים במדינת ישראל, הנו העלייה העקבית במספר כלי הרכב הנוספים מדי שנה בכבישי הארץ. ממצב שבו לכל משפחה רביעית או חמישית בלבד היה כלי רכב כל שהוא בשנות השישים, נוצר מצב שלכל משפחה יש בממוצע יותר מכלי רכב אחד.  זאת, בנוסף לעובדה שמעסיקים רבים כוללים מתן רכב כחלק מתנאי ההעסקה של מנהלים ושל עובדים בתפקידים מסוימים.

במהלך 2018 יובאו לישראל כשלוש מאות אלף כלי רכב חדשים. מתוכם, אחוז הרכבים שהגיעו באמצעות יבוא מקביל או אישי נמצא במגמה מתמדת של עליה. לקוחות פרטיים רבים מעדיפים לבצע יבוא אישי של ב.מ.וו ושל רכבי יוקרה אחרים, על פני רכישה שלהם בסוכנויות הרכב. מהו תהליך יבוא רכב אישי ומה ההבדלים בינו לבין יבוא סטנדרטי של רכבים? מהם היתרונות הגלומים ביבוא אישי של רכב ? היכן ניתן לקבל סיוע בייבוא אישי של רכב מחו"ל? התשובות לפניכם.

תהליך יבוא רכב אישי או רכישת רכב מיבואן

תהליך יבוא אישי הנו תהליך שבו כלי רכב ספציפי מיובא לישראל עבור אדם שהזמין אותו במיוחד. אדם פרטי יכול לרכוש בתהליך יבוא אישי ב.מ.וו או דגמים אחרים של רכבים, שבחלק ניכר מהמקרים אינם מצויים בישראל או אינם מיובאים אליה על ידי היבואנים הגדולים בתחום.

עם היתרונות הגדולים של תהליך יבוא אישי ניתן למנות חיסכון בעלויות הרכישה, וכן יבוא דגמים ספציפיים שיבואניות הרכב אינן מייבאות באופן סדיר. במקרים מסוימים מאפשרת מדינת ישראל יבוא אישי של כלי רכב גם משנתונים קודמים. מנגד, היתרון הגדול ברכישת רכב חדש מיבואן טמון במועד האספקה הקצר ומהזמינות הגבוהה של כלי רכב דומים. כמו כן, היבואנים הגדולים גם מחויבים להעניק שירותי תיקונים ושירותים שונים לרכב.

איך מתבצע תהליך יבוא אישי של ב.מ.וו ורכבי יוקרה?

תהליך יבוא אישי מתחיל בלקוח המעוניין לרכוש רכב של יצרן כל שהוא שאיננו מייצא רכבים לישראל. לחלופין, הקונה מעוניין לרכוש דגם של כלי רכב של יצרן מסוים, שאיננו מיובא לישראל מחוסר כדאיות או מסיבות אחרות. הקונה הפוטנציאלי יכול לפנות ישירות ליצרן ולהתחיל את התהליך בעצמו. עם זאת, התהליך כרוך בהשגת אישורים ובתהליך בירוקראטי ארוך ולעתים קרובות מורט עצבים.

בדרך כלל נהוג לבצע תהליך יבוא רכב אישי באמצעות אנשי מקצוע מיומנים, שיבצעו עבור הלקוח את כל הפרוצדורה הכרוכה בייבוא הרכב. זאת, לרבות קבלת רישיון ממשרד התחבורה ליבוא הרכב ועמידה בכל הדרישות הבירוקראטיות והפרוצדורליות הכרוכות בתהליך. אבל במקרה הזה, המומחים לדבר הם רק המסייעים בביצוע העסקה, ואינם מתווכים בין היצרן בחו"ל לבין הלקוח. כיון שכך, נחסכים ללקוח המייבא את הרכב באופן אישי סכומי כסף גדולים, שבכל מקרה אחר היו עוברים לידי היבואן, הממלא למעשה את תפקיד המתווך בעסקת הרכישה. עם הגעת הרכב לארץ ולאחר ששולמו תמורתו כל התשלומים והמסים, יימסר הרכב המיובא לרוכש המאושר.

קבלת סיוע ביבוא אישי

כפי שכבר הוזכר לעיל, יבוא אישי של ב.מ.וו ושל רכבים אחרים, מתבצע בדרך כלל תוך סיוע של מומחים בתחום. עם המומחים היותר מנוסים ניתן למנות את קבוצת 2048, שהם מקצוענים ביבוא אישי ובעלי ניסיון מרשים וארוך בתחום.

מעוניינים לייבא רכב חדש בייבוא אישי? היבואנים בישראל לא מייבאים את סוג הרכב והדגם שאתם רוצים? אתם בדיוק במקום הנכון. צרו קשר כבר כעת והמומחים של קבוצת 2048 ישמחו לסייע לכם. אנו ניצור אתכם קשר בהקדם ונלווה אתכם לאורך כל התהליך, עד להגעת הרכב החדש לישראל והמסירה שלו לכם, הלקוחות המאושרים.   

תהליך יבוא אישי של ב.מ.וו בעזרת המומחים של קבוצת 2048

שתף עמוד: