ההחלטה על רכישת רכב חדש אינה החלטה קלה. שוק הרכב מוצף בהרבה מאד מכוניות של יצרנים רבים מאסיה, אירופה ואמריקה.

מי שמעוניין לרכוש רכב חדש או משומש, מקבל בשלב ראשון החלטה על גודל הרכב הנחוץ לו, רכב קטן, רכב משפחתי, מסחרי או ג'יפ 4*4. השלב הבא הוא בחירת היצרן מתוך ההיצע הרחב הקיים.

הרכבים תוצרת גרמניה נחשבו במשך שנים רבות כטובים ביותר לאור העבודה המדויקת, התכנון המוקפד וההתקנה האיכותית.

אך בשנים האחרונות הכתר הועבר לרכבים היפניים הנחשבים כעת לטובים ביותר שמקדימים את הרכבים הגרמנים בכמה קטגוריות. בתחום העיצוב הוויזואלי של כל דגם, הרכבים יפניים נחשבים כבעלי עיצוב שמרני, רבים מהם אינם מבצעים שינויים מרחיקי לכת בנראותם של הרכבים לאורך שנים ולעומת זאת הגרמנים נחשבים כפורצי דרך בתחום זה. בכל שנה הם משיקים דגמים חדשים בעלי נראות משופרת הזוכים למחמאות רבות לאור נראותם הייחודית.

הגרמנים מעניקים דגש רב לחוויית הנהיגה כך שהנהגים ייצאו נפעמים מנהיגת המבחן. לעומת זאת אצל היפנים הרצון להעניק חוויית קנייה הוא מופחת, כיוון שהם מעדיפים להבליט נושאים אשר עבורם הם חשובים יותר.

בתחום רכישת הרכבים, אם לא מבצעים יבוא אישי של רכב מגרמניה, בארץ הרכב הגרמני הוא יקר יותר מאשר הרכב היפני. עלויות אחזקת הרכב, עבור רכב יפני זולה מאד יחסית לאחזקת רכב גרמני לאור העלויות הגבוהות של החלפים אשר אותם יש להחליף מעת לעת. גם כמות התקלות ברכב הגרמני היא גבוהה יותר מאשר ברכב היפני, דבר אשר מעלה את עלות אחזקת הרכב השנתית באופן מהותי.

הרכבים היפניים מגיעים למוסך בדרך כלל לצורך ביצוע הטיפולים השוטפים בהתאם לכמות הקילומטר, לעומת רכבים גרמנים אשר הם איכותיים מאד אך למרות זאת מגיעים למוסך מספר רב יותר של פעמים לצורך טיפול בתקלות שונות, יותר מהרכב היפני.

לנוכח הסיבות הללו, רוב הישראלים מעדיפים יצרן יפני ומחליטים על רכישת רכב הונדה חדש ובטיחותי.

סוגי הרכבים היפניים הנמכרים בישראל

ישראלים רבים הנחשפים למבחר הגדול של המכוניות בוחרים מכונית חדשה מבין היצרניות היפניות טויוטה, מזדה, סובארו או הונדה. לכל אחת מהיצרניות הללו קיימים כמה וכמה דגמים והיבואנים הישראליים מייבאים ארצה את הדגמים שלדעתם יהיו הנמכרים ביותר כאן.

בכל קטגוריה יש רכבים רלוונטיים, רכבים המשפחתיים של 1.600 או 1.800 סמ"ק, רכבים קטנים יותר כמו לדוגמה של 1.300 סמ"ק ואף קטנים יותר והיצע נרחב של ג'יפים 4*4 במגוון גדול של אפשרויות.

בין הבולטים שבהם קיימים רכבי הונדה וזאת לאור ההשקעה יוצאת הדופן של מהנדסי החברה בכל הקשור לבטיחותם של הנהג ונוסעי הרכבים. קפיצת הדרך המהותית בנושא הבטיחות בכל הרכבים הללו לאור מערכות הבטיחות הייחודיות, אשר מיושמות בכל הרכבים החדשים, מקדימות יצרנים אחרים ולכן הן מובילות בתחום זה.

שתף עמוד: